Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Danie Jednogarnkowe. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Danie Jednogarnkowe. Pokaż wszystkie posty

piątek, 22 listopada 2013

Fasolka po bretońskiu

Fasolka po bretońsku to połączenie fasoli zwanej Jasiem i tradycyjnej polskiej kiełbasy z sosem pomidorowym. Majeranek, czosnek i cebula również są nieodłącznym składnikiem tego dania. Najważniejszą czynnością bez której nie uda nam się wykonać tego przepisu jest namoczenie fasoli w wodzie na całą noc. 


Składniki:
- 1 opakowanie fasoli jaś ( ok 40 dag)
- 2 pętka kiełbasy wiejskiej dobrej jakości
- 20 dag wędzonego boczku
- 1 puszka pomidorów
- 1 średnia cebula
- 2 liście laurowe
- 4 ziela angielskie
- 2 łyżeczki majeranku
- 1 ząbek czosnku
- świeżo mielony pieprz
- sól 
- szczypta cukru
- 1 łyżka maki

Wykonanie:
 Fasolę namoczyć w wodzie na całą noc.
Wodę odlać, a fasolę zalać świeżą wodą i gotować do miękkości.


Dodać liście laurowe i ziela angielskie. Kiełbasę ,boczek i cebulę pokroić w kostkę i zasmażyć lekko na patelni. 


Dodać do miękkiej fasoli, ciągle gotując. Wlać pomidory z puszki, dodać ząbek czosnku przeciśnięty przez prasę i majeranek. Dodać szczyptę cukru, sól i pieprz do smaku. W 0,5 szklance wody dokładnie zamieszać mąkę i wlać do gotującej się fasolki energicznie mieszając.Zestawić z ognia.

Podawać chrupiącym pieczywem.
Smacznego
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...