Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dania z mąki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dania z mąki. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 17 marca 2014

Naleśniki ze szpinakiem i serkiem capreggio

Naleśniki z nadzieniem szpinakowo-serowym to coś oryginalnego, lekkiego i bardzo smacznego. Przygotowanie wprawdzie wymaga odrobinę czasu, ale wasze podniebienia będą nagrodzone.
Przepis jest bardzo prosty i łatwy w przygotowaniu. Smacznego...


Składniki:

Naleśniki:
- 1 jajko
- 1 szklanka mleka
- 1 szklanka mąki
- 1 szklanka wody mineralnej
- 1 łyżeczka cukru
- 1 łyżeczka soli
- olej do smażenia lub mały kawałek słoniny

Farsz:
- 1 opakowanie szpinaku mrożonego rozdrobnionego
- 1 serek capreggio
- 2 ząbki czosnku
- 1 łyżka śmietany
- sól do smaku
- 1 łyżka masła

Wykonanie:

Wszystkie składniki na naleśniki wymieszać mikserem. Odstawić na 30 min. 


Po upływie czasu nagrzać patelnie i wlać odrobinę oleju. Wlać około pół chochelki ciasta na patelnię i szybko rozprowadzić po całej jej powierzchni.


Smażyć naleśnika z obu stron na złoty kolor. Tak samo usmażyć resztę ciasta.


Farsz:
Szpinak przełożyć na patelnię i smażyć na małym ogniu. Dodać masło i przeciśnięty przez prasę czosnek. Wszystko zamieszać. Szpinak delikatnie odparować. Dodać pokruszony ser oraz śmietanę. Zamieszać i doprawić solą do smaku. 


Ostawić z ognia do wystudzenia.

Na każdy naleśnik nakładać dwie łyżki farszu i dokładnie rozsmarować. Każdy naleśnik zwinąć lub złożyć w chusteczkę.

Przed podaniem usmażyć naleśniki na maśle klarowanym.


Podawać ze śmietana lub sosem czosnkowym
Smacznego.

piątek, 16 sierpnia 2013

Pierogi ruskie

Dzisiaj temat na pewno ciekawy dla większości z nas - Pierogi Ruskie. Można je wykonać na wiele sposobów im. gotować, piec czy smażyć. Z przeróżnymi farszami, mniejsze lub większe na słono lub słodko. Niezależnie jaką wersję wybierzecie to będziecie na pewno zadowoleni.


Składniki:

Ciasto:
- 5 szklanek mąki
- 2 jajka
- 1 szklanka gorącej wody
- 0,5 szklanki mleka
- 3 łyżki oleju
- łyżeczka soli

Farsz
- kilogram sera białego półtłustego
- 3 kg ziemniaków
- 3 cebule
- sól i pieprz


Wykonanie:

Ziemniaki obrać i ugotować jak zawsze. Ostudzić. Ser i ziemniaki przemielić przez maszynkę. Cebulkę pokroić u usmażyć na złoty kolor na patelni. Dodać do farszu. wszystko dokładnie wymieszać i dobrze posolić. Dodać pieprzu (ja robię farsz bardziej pikantny), wymieszać.


Na stolnicę wysypać mąkę i sól, zrobić dziurkę, wbić jajka i wymieszać z wodą, mlekiem i olejem. Ciasto wyrobić. Od powstałego ciasta odciąć mniejszy kawałek i rozwałkować go na cienki placek. Wykroić kółka na cieście np. szklanką. 


Nałożyć farsz i dokładnie zakleić brzegi najlepiej po stronie gdzie jest mniej mąki.


Pierogi gotować we wrzącej osolonej wodzie. Po wyjęciu włożyć je na chwilę do zimnej wody po czym wsypać na półmisek wysmarowany olejem.Wtedy na pewno wam się nie skleją!


Z tego przepisu wychodzi ok. 120 pierogów.
Smacznego :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...